جک های بازویی

جک های بازویی محصولاتی هستند که مانند دست های انسان عمل می کنند و برای بازکردن در به کمک انسان می آیند و او را یاری می کنند در واقع جک های بازویی در هنگام زدن دکمه ریموت جم می شوند که همین امر سبب می شود درب پارکینگ باز شود و برای بستن عمل عکس انجام می گیرد و بازوها باز شده و به حالت اول خود باز می گردند.

جک های بازویی یکی از محصولات پرکاربرد خانه ها در ایران و حتی در جهان است به این خاطر که دارای خصوصیات مفید و کارایی بالایی است یکی از مواردی که باعث شده جک های بازویی محبوبیت خاصی بین افراد پیدا کنند به طوری که محصولی جدا ناپذیر در خانه ها باشند این است که جک های بازویی سرعت بالایی در باز و بسته شدن درب های پارکینگ دارند همین موضوع سبب می شود که افراد تمایل به داشتن این امکانات در ساختمان خود داشته باشند.

یکی دیگر از مواردی که سبب شده تا جک های بازویی نسبت به درب های پارکینگ قدیمی که به صورت دستی باز و بسته می شدند این است که دیگر نیاز نیست برای ورود و خروج ماشین از خودرو خارج شوید تا بتوانید در پارکینگ را باز و بسته کنید و فقط کافی است با فشار دادن دکمه ریموت در پارکینگ را برای خود باز کنید و ماشین خود را به داخل یا به خارج از منزل ببرید و دوباره در را با دکمه ای ببندید .

یکی از مواردی که لازم به ذکر است بگوییم این می باشد که شما لازم نیست برای نصب جک های بازویی درب جدیدی خریداری کنید تنها کافی است که درب قدیمی شما تراز و روان باشد در این صورت شما می توانید جک های بازویی را بر روی آن نصب کنید و درب پارکینگ خود را از حالت قدیمی دستی به حالت برقی و مدرن و امروزی تبدیل کرده و از امکانات آن استفاده کنید.

انواع جک های بازویی

جک های بازویی با توجه به موارد استفاده دارای انواع مختلفی است که بسته به ویژگی هایی که دارد می توان آن ها را تهیه و خریداری کرد چرا که ساختاری که هر یک از آن ها دارند آن ها نسبت به یک دیگر متمایز می کند و سبب می شوندکه برای استفاده منحصر به فرد شوند.

درکل دارای 3 نوع جک بازویی هستیم که عبارت اند از :

جک های هیدرولیکی:

جک های هیدرویکی یکی از انواع  جک های بازویی هستند که برای مکان های پر رفت و آمد و شلوغ است مانند شرکت ها که روزانه در این مکان ها رفت و آمد زیاد است و نیاز است که درهای پارکینگ شان  بار ها و بارها باز و بسته شوند پس باید از جکی استفاده شود که دوام و مقاومت بالایی داشته باشند بنابراین جک های هیدورلیکی جک هایی هستند که برای این مکان ها که رفت و آمد در آن ها زیاد است نسبت به جک های دیگر گزینه مناسب تری باشند.

لازم به ذکر است که این نوع جک ها برای درب هایی که سنگین هستند بیشتر استفاده می شود.

جک های پنوماتیک :

از قدیمی ترین انواع جک های بازویی هستند که دارای سیستم کنترل سرعت می باشند.

 جک های الکترومکانیکی:

جک هایی هستند که بیشتر برای مکان های مسکونی کم رفت و آمد مورد استفاده قرار می گیرند و مخصوص درب های سبک هستند.

در نتیجه می توان گفت که جک های بازویی به دلیل زندگی پرمشغله امروزی بسیار وسیله پرکاربردی و ضروری برای مسکن ها و شرکت و سازمان و… می باشد چرا که سرعت باز و بسته شدن در را بالا می برد و سبب می شود که افراد برای ورود به پارکینگ نیاز به خروج از ماشین نداشته باشند.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن