سیر تحول در باز کردن درب منازل در ایران

سیر تحول در باز کردن درب منازل در ایران

در قدیم الایام آیفون تصویری وجود نداشت حتی آیفون صوتی هم همینطور و حتی زنگ هم نبود در گذشته های دور بر روی در های قدیمی دو کلون وجود داشت اما کلون چه هست  و کاربرد اش چیه را الان بهتون می گیم در قدیم که برق و سیستم های دیجیتالی وجود نداشت از کلون ها استفاده می شود کلون در واقع وسیله ای بود که افراد از طریق آن می توانستند صدایی بر روی در ایجاد کنند تا افرادی که داخل منزل هستند و در واقع اهالی خانه متوجه شوند که کسی پشت در مانده بر روی در های قدیمی همیشه دو تا کلون قرار داشت کلونی که مختص خانوم ها بود و کلونی که مختص آقایون بود.

کلون های مختص خانوم ها

این کلون ها ساختار ظریفی داشت و صدایی که بر روی در ایجاد می کرد بسیار ظریف بوده و صدای زیری داشت که از این طریق اهالی خانه متوجه می شدند که بانویی پشت در است و دارد  در می زند در واقع به این کلون ها که مخصوص خانوم ها است ئلکه یا حلقه می گویند که در سمت چپ در قرار می گرفت.

کلون های مختص آقایون

این کلون ها صدای محکم تری را ایجاد می کرد و اهالی را متوجه می کرد که مردی در را به صدا در می آورد کلون مختص آقایون سمت راست در قرار داشت و جالب است بدانید هنگامی که هر دو کلون به صدا در می آمد متوجه می شدند که خانواده ای پشت در هستند.

زنگ ها بدون قابلیت در باز کن از راه دور

بعد از مدتی تغییر و تحول و پیشرفت در صنعت برق و برق رسانی به منازل کلیدی در کنار درها قرار گرفت که با فشار دادن آن زنگی به صدا در می آمد که اهالی داخل منزل متوجه می شدند که کسی پشت در است و باید باز مثل گذشته به دم درمی رفتند تا در را باز کنند.

اف اف یا آیفون های صوتی

بعد از مدتی اف اف ها وارد بازار شدند که این قابلیت را داشتند که هم کلید در جلو درب منزل داشته باشند تا شخص بتواند از آن برای مطلع کردن افراد داخل منزل استفاده کند و هم این که افراد داخل منزل می توانستند در داخل و به صورت برقی در را برای افراد باز کنند البته قبل از باز کردن درب صدای شخص را بشنوند و بعد در را برایش باز کنند این حالت باعث شد که کمی امنیت بیشتر شود و افراد بتوانند با خیال راحت در را باز کنند. 

درواقع در این حالت دیگر نیازنبود که شخصا به جلو در برویم و در را باز کنیم بلکه از دور امکان باز کردن در وجود داشت در آن زمان و دوران تفریح بچه ها شده بود که زنگ در منازل را  بزنند و فرار کنند چرا که مثل حالا تصویری از شخص مشخص نبود که اهالی منزل متوجه شوند چه کسی پشت در بوده و یکی از مشکلات بارز آیفون های صوتی همین بود و این مشکل باعث سلب آرامش افراد بود.

آیفون های تصویری آیفون های تصویری وارد بازار شد و امنیت را به خانه آورد و سبب شد تا مزاحمت ها به خانه ها کمتر شود و دیگر افراد نتوانند زنگ در را بزنند و فرار کنند البته علاوه بر این موضوعات دارای ویژگی های منحصر به فردی است که شما عزیزان می توانید درباره این ویژگی ها و قابلیت های آیفون تصویری در مقاله قبلی ما مطالعه کنید البته می توان به صورت خلاصه وار به قابلیت انتقال تماس به واحد ها ،  اتصال به موبایل و گوشی همراه از طریق WIFI و …. اشاره کرد که هر کدام از این موارد در مقاله به صورت کاملا واضح و آشکار با مثال های بارز بیان شده است.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن